Datum objave: 2021-07-19

Šampionat BiH u brdskim utrkama: Rezultati i stanje na tabeli

Donosimo vam izvještaj sa brdskih utrka koje su se održale u Loparama i Skradinu ovog mjeseca

Brdska auto-trka "Lopare 2021" vožena je na stazi Tobut dužine 3150 metara za šampionat BiH i otvoreno prvenstvo RS-a.

Trku su u Loparama je organizovao  Auto-moto karting klub /AMKK/ "Optima motorsport" Bijeljina, Sportski auto-moto savez Republike Srpske, a generalni pokrovitelj bila je opštine Lopare.

U samoj završnici utrke u Loparama su se našla 24 takmičara, a najbrže vrijeme je imao Branimir Simić. Stazu dugu 3.150 m, Simić je prešao u vremenu od 1:44.276.

Drugo mjesto je pripalo Salihu Ljubijankiću koji je nakon četiri godine ipak uspio završiti trku u Loparama.

Dekan Tatić iz Banja Luke je po ko zna koji put oduševio sve prisutne pa se tako njegov talenat smatra i dostojnim međunarodne scene.  Banjalučanin je bio neuhvatljiv za konkurenciju u klasi E1-1400, a bio je brži čak i od kolega iz jače klase E1-1600. Sama činjenica da je treći u generalnom plasmanu govori dovoljno za sebe, a posebno zanimljivo će biti pratiti njegove rezultate na stazama koje ne favorizuju previše snažnije automobile.

Lagana pobjeda za novih 20 poena je podstrek za još jače nastupe i vožnje u narednim trkama kada bi definitivno mogao još više napredovati u generalnom plasmanu i možda čak napasti sami vrh.

U Klasi N3,  nakon premijernog nastupa u Skradinu, Salih Karajić je u Loparama slavio pobjedu ispred dva iskusna vozača, Mladena Šoljića i Milana Stojnića.

Podsjećamo vas da je u brdskoj utrci u Skradinu koja je održana početkom šestog mjeseca u grupi N pobjedu slavio Amel Semanić dok je u klasi E1-14 slavio Dejan Tatić.